00 INSERT command denied to user 'vomaxstrona'@'10.15.20.17' for table 'w_visitors' Cykloergometry - Vo2max

Strona główna Sport Cykloergometry
Cykloergometry

Cykloergometr o mocy do 2500W z pomiarem siły nacisku na lewy i prawy pedał

Kontrola obciążenia
Moc tego udoskonalonego ergometru Lode jest  regulowana w zakresie od 8-2500W. Obciążenie szczytowe 1500 - 2500W może być utrzymane aż przez 6 minut. Zewnętrzny panel sterujący umożliwia pracę ergometru w kilku trybach obciążenia: izokinetycznym, hiperbolicznym, liniowym, ze stałym momentem obrotowym i sterowanym rytmem serca (opcja dodatkowa).

System regulacji
Kierownica podlega regulacji w płaszczyźnie poziomej oraz pionowej. Siodełko posiada regulację w poziomie, pionie oraz ustawianie kąta pochylenia. Wysokość kierownicy i siodełka można zmieniać stosując unikalny system sterowania Lode one-touch .Na wyświetlaczu możliwy jest odczyt bieżących ustawień.

Interfejs pomiarowy
Excalibur Sport może być sterowany z aplikacji Windows z komputera PC LEM lub wykorzystując zewnętrzny panel kontrolny. Na wyświetlaczu pulpitu podczas badania prezentowane są: wartość obciążenia, obroty/min, czas, droga i moment obrotowy. Dodatkowy zegar znajdujący się na kierownicy wskazuje obroty/min i/lub obciążenie.

Excalibur Sport może być dodatkowo wyposażony w:

  • Programowany panel sterowania.

To uzupełnienie standardowego zewnętrznego panelu sterowania o dodatkowy wyświetlacz wskazujący energię oraz rytm serca. Umożliwia zdefiniowanie i zaprogramowanie ponad 50 protokołów użytkownika , m.in.: schodkowy, ramp, izokinetyczny, liniowy, sterowany rytmem serca, stałego momentu obrotowego i mieszany. Opcjonalnie, programowalny panel sterowania może wyświetlać wartość saturacji (SpO2).

  • Moduł pomiaru ciśnienia

Używając tej opcji można monitorować wartość ciśnienia krwi w czasie jazdy na Excaliburze. Wysoką dokładność pomiarów uzyskano dzięki 3-wymiarowej analizie dźwięku (3-Dimension K-sound Analysis DKA) synchronizowanego z impulsem QRS pochodzącym z EKG. Odporny na wstrząsy mikrofon posiada dwie aktywne membrany, co podnosi jego czułość i obniża poziom szumów.

  • Moduł rytmu serca HR

Ta opcja pozwala kontrolować pracę serca podczas badania. Zestaw składa się z pasa Polar oraz z odbiornika RF. Pomiar HR wyświetlany jest na panelu sterowania. W połączeniu z programowalnym panelem sterowania możliwe jest generowanie protokołów wysiłkowych sterowanych rytmem serca . • Program LEM sterujący ergometrem . Oprogramowanie LEM służy do sterowania cykloergometru Excalibur Sport z komputera PC. LEM jest wspólną nazwą dla kilku pakietów programowych pozwalających odczytywać, drukować, monitorować, zapamiętywać i analizować dane pomiarowe z ergometru. Oprogramowanie LEM umożliwia generowanie własnych protokołów, sterowanie ergometrem, użycie specjalnych predefiniowanych testów i analizę danych pomiarowych.

  • Pomiar siły nacisku na pedały

Ta opcja umożliwia pomiar siły nacisku na lewy i prawy pedał niezależnie. Dodatkowo jest rozbudowana o wykrywanie kąta nachylenia pedałów. Wartość siły wyznaczana jest w układzie mostka naprężeniowego. Metoda ta daje dokładny i wolny od zakłóceń pomiar. Z opcją tą oprogramowanie LEM dostarczane jest bezpłatnie.

  • Program Wingate

Moduł oprogramowania Wingate umożliwia wykonanie testu Wingate sprint w trybie stałego momentu obrotowego. Wingate test jest 30 sekundowym badaniem, podczas którego utrzymywany jest stały moment obrotowy o wartości zależnej od wagi ćwiczącego. Dzięki tej opcji uzyskać można informację o wydolności anaerobowej i osiągniętym pułapie mocy beztlenowej zawodnika.

  • Opcja pediatryczna

Ta opcja sprawia, że Excalibur Sport doskonale sprawdza się podczas badań dzieci i młodzieży. W skład zestawu wchodzi małe siodełko z możliwością regulacji wysokości od 560 mm i pedały z regulacją mocowania na korbie umożliwiające badanie osób o długości kończyn dolnych od 640 mm.

  • Regulowane pedały

Dostępne są w dwóch modelach: pediatrycznym 80-170 mm - regulacja z krokiem co 10 mm oraz sportowym 135-185 mm - regulacja z krokiem 2,5 mm dodatkowo sygnalizowanym kliknięciem . • System 0-wat. Opcja ta zapewnia pracę ergometru z zerowym obciążeniem (0 wat) do prędkości obrotowej definiowanej w zakresie 30-80 obr/min.

  • Zestaw komfort

Przeznaczony jest dla osób starszych. W tej wersji Excalibur Sport wyposażony jest w standardową kierownicą Lode i siodełko, które zapewniają większy komfort i wygodniejszą siedzącą pozycję w czasie przeprowadzanych testów.

Uwagi:

  • Minimalna długość kończyn dolnych jest mierzona od środka siodełka do osi obrotu pedału w dolnej pozycji
  • Minimalna wysokość siodełka jest mierzona od środka siodełka do osi piasty korby pedałów

 

Testy CPET / Medycyna / Sport / Fitness / Aktualności / Kontakt
Spółka zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000468861, REGON 146767375, NIP 536-191-40-20. Numer konta firmy VO2MAX Sp. z o.o. Millennium bank 45 1160 2202 0000 0002 4334 8938.